Horoskop chiński – typy charakterów

Artykuły

SZCZUR:
Bystry, zdolny, szybko uczący się, dokładny. Jego pozorny spokój pokrywa pełną niepokoju duszę. Ostrożny i podejrzliwy. Szczur jest niepochamowany w swych zachciankach.

Kobieta:
Miła i atrakcyjna. Czasem jednak atakuje nie przebierając w słowach. Nie potrafi być praktyczna, gromadzi rzeczy nie pierwszej potrzeby.

Mężczyzna:
Kochliwy, czesto bez wzajemności. Gorący w miłości. Cierpliwy, dobrze ułożony i małomówny. Nie znosi ciężkiej pracy. Często skąpy. Dziedziny, w których mu się wiedzie to polityka, sztuka i literatura.
Nieodpowiednią parą dla Szczura jest Koń.

 

BAWÓŁ:
Praktyczny, szczery, otwarty. Zawsze znajdzie pracę. Nie musi troszczyć sie o byt materialny. Często nie wie do czego dąży. Szczerze wypowiadający swe poglądy. Nie liczy się zbytnio ze zdaniem innych. Lubi zajmować stanowiska kierownicze.

Kobieta:
Domatorka , dobra gospodyni. Dobra matka. Wierna w miłości. Prosta i szczera.

Mężczyzna:
Domator, nie lubi podróżować. Pracowity i wytrwały. Stały i spokojny. Szczery, dotrzymujący obietnicy. Odpowiedzialny. Trudno nim kierować. Czasem wpada w gniew i bywa niebezpieczny.
Nieodpowiednia dla niego jest Koza.

 

TYGRYS:
Bystry, trzeźwy, dzielny. Dba o swój prestiż. Wzniosły. Nie cofa się przed trunościami. Sprawiedliwy. Nie jest zbyt pilny. Lubi się chwalić. Często obraża.

Kobieta:
Jej siła magnetyczna zniewala mężczyzn. Często wyznaje miłość nie będąc jej pewna. Lubi ryzykować w miłości i często się „parzy”.

Mężczyzna:
Nadaje się na stanowiska kierownicze,zwłaszcza jako polityk lub wojskowy. Może być dyktatorem lub buntownikiem. Lubi być przewodnikiem i ośrodkiem zainteresowania. Reaguje szybko. Wydaje natychmiastowe rozkazy. posiada w sobie chęć zmiany otoczenia. Rzadko szczęśliwy w małżeństwie.
Nieodpowiednią parą dla Tygrysa jest Małpa.

 

KRÓLIK:
Posiada zdolności dyplomatyczne, przebiegły, bystry. Zmienia poglądy i przekonania w zalezności od sytuacji. Jest lubiany przez ogół. Bardzo kochający swoja rodzinę. Nieustępliwy. Z wiekiem, powodzi mu się coraz lepiej. W młodym wieku jest chorowity.

Kobieta:
Dobra żona, dobra matka. Dba o dom rodzinny, wierna. Wpływa kojąco na partnera, nie kłótliwa. Serdeczna. Nie zawsze piękna, ale pogodna i radosna. Wychodzi za mąż w młodym wieku. Jej małżeństwo jest udane.

Mężczyzna:
Pogodny, pełen radosci życia, kochajacy partnerkę. Ciekawy świata, lubi podrózować. Bez trudu znajduje prace. Posiada skłonność do mistyki i podatność na wszelkiego rodzaju wierzenia. W swych zainteresowaniach nie jest jednak wytrwały.
Nieodpowiednią parą dla Królika jest Kogut.

 

SMOK:
Lubi być ważny. Lubi bogactwa. Marzy o wielkości. Bystry, pojętny, łatwo jednak ulegający wpływom.

Kobieta:
Tajemnicza i małomówna. Bardziej racjonalistka niż kierująca się uczuciem. Typ intelektualistki. Posiada seks ale z trudnością się zakochuje. Wielu mężczyzn jest nią zafascynowanych. Dość późno wychodzi za mąż.

Mężczyzna:
Optymista, uczciwy, nieustannie zajęty. Zdrowie mu dopisuje. Uparty, łatwo obrażający się. Gadatliwy. Posiada silną wolę. Chce być kochany, ale sam nie jest zbyt gorący. Jeśli nie powiedzie mu się w miłości bez trudu znajduje inną partnerkę.
Nieodpowiednią parą dla Smoka jest Pies.

 

WĄŻ:
Zwinny i zgrabny. Inteligentny i sprytny. Bardzo podejrzliwy. Dowcipny, dobry mówca. Lubi ludzi z poczuciem humoru. Umysł analityczny z dużą intuicją. Lubi wywierać nacisk na innych.

Kobieta:
Często piękna, z dużą kokieterią. Nie przerażają jej trudności w miłości. Potrafi być ofiarna i z gestem. Jednocześnie zaś zazdrosna i walcząca, nie przebiera w środkach z rywalkami. Dąży do związku z wybranym partnerem za wszelka cenę. Po ślubie uległa. Wzorowa gospodyni.

Mężczyzna:
Również zazdrosny i podejrzliwy. Typ raczej samotnika. nie lubi życia towarzyskiego. Marzy o wolności. Ma skłonność do filozofowania.
Nieodpowiednią parą dla Węża jest Świnia.

 

KOŃ:
Lubiany, elegancki, prawdomówny, wzniosły. Lubi bogactwa. Towarzyski, rozmowny. Z łatwością przystosowuje się do każdej sytuacji.

Kobieta:
Towarzyska, lubi podróżować. Posiada dużą intuicję. Nie da się zaskoczyć swoim wrogom. Lubi bogactwo, ale zdobywa je z trudem dzięki wytrwałości i pilności. Człowieka stojącego na drodze do osiągnięcia celu usuwa często z intrygami. Posiada skłonność do wywyższania się. Nie znosi krytyki. W miłości gorąca. Ubiega się o wyższe stanowiska.

Mężczyzna:
Niezbyt kochliwy. Raczej zimny. Nie przeżywa załamań w tej dziedzinie. Zmienia szybko partnerkę, jeśli małżeństwo jego nie jest udane. Lubi wolność. Jest wesoły, gadatliwy. Potrafi uszanować innych. Cieszy się powszechną sympatią.
Nieodpowiednim partnerem dla Konia jest Szczur.

 

KOZA:
Bywa nostalgiczna. Boi się przyszłości. Nie akceptuje obecnej sytuacji. Potrafi postępować nieszlachetnie w sytuacji dla niej niekorzystnej. Nie jest skłonna do poświęceń. Zarozumiała z pewna dozą pychy. Poddaje się jednak wielkim osobowościom i uzależnia się od nich. Goni za bogactwem.

Kobieta:
Skryta w okazywaniu uczuć. Potrafi opanować emocje. Sprawia wrażenie zimnej. Jest jednak gorąca w miłości i przyjaźni. Umysł ma praktyczny. Sposób bycia konwencjonalny. Krytyczna.

Mężczyzna:
Typ egoisty dbającego o własne korzyści. Obdarzony silną wolą. Pełen uroku i pełen wielkich planów. Małżeństwo jego jest zazwyczaj bardzo udane.
Nieodpowiednią parą dla Kozy jest Bawół.

 

MAŁPA:
Pomysłowa, gadatliwa, niezwykle towarzyska. Posiada poczucie humoru, lubi żarty. Żywa i zwinna.

Kobieta:
Uwodzicielska. Nie przywiązującą się do partnerów. Wścibska, skłonna do intryg. Sukcesy zdobywa na polu naukowym.

Mężczyzna:
Inteligentny, zdolny, oczytany. Kpiarz. Trudno odgadnąć jego myśli. Z łatwością pokonuje trudne problemy. Szybko nudzi się partnerem.
Nieodpowiednim partnerem dla Małpy jest Tygrys.

 

KOGUT:
Posiada przekonanie o swej nieomylności. Zawsze ma, jego zdaniem, rację. W pracy wytrwały i stały. Przeżywa w życiu wiele trudów i rozczarowań zwłaszcza w miłości, od której oczekuje więcej niż dostaje. Powinien strzec się w miarę możliwości wszelkiego rodzaju wód (morza, rzek). Lęka się przyszłości.

Kobieta:
Zarozumiała z tendencją do pychy. Podkreślając swoją niezależność sprawia dużo przykrości partnerowi. Chce by ją podziwiać. W gruncie rzeczy zaś konserwatywna w poglądach i nietrudno ją obłaskawić. Mimo wymienionych cech ma ona dobry charakter.

Mężczyzna:
Bystry, zmienny, pyszny. Z łatwością się uczy. Szczery i uczciwy, broni racji za wszelka cenę. Uparty. Posiada wiele cech ekscentryka. Czuły na pochlebstwa. Zdrowie mu zazwyczaj dopisuje.
Nieodpowiednią parą dla Koguta jest Królik.

 

PIES:
Lubi przewodzić. Posiada mocny charakter, silną wolę. Ma wzniosłe plany. Jest wygadany. Czuły na słodkie słówka, daje się wtedy pokonać. Żywy i szybki. Krytyczny wobec otoczenia.

Kobieta:
Pesymistka. Nie wierząc w powodzenie w miłości stroni od mężczyzn. W rezultacie jednak wierna w małżeństwie. Krytyczna wobec otoczenia. Robi to zresztą z talentem. Dobry mówca. Lubi trudną pracę.

Mężczyzna:
Krytyczny. Szukający winy w innych, poza sobą. Pilny, Pracowity, bystry. Potrafi mimo popełnianych błędów, wmówić innym, że jest nieomylny. Skąpy, choć potrafi mieć gest, jeśli jest przekonany o jego słuszności.
Nieodpowiednią parą dla Psa jest Smok.

 

ŚWINIA:
Niezwykle łatwo przystosowuje się do nowej sytuacji, nawet niekorzystnej. Leniwa, nie lubi ciężkiej pracy. Z łatwością jednak znajduje pieniądze. Szczera, otwarta, nie posiada wrogów. Lubi żarty. Łatwo wybacza. Lubiana w towarzystwie. Smakosz. Gadatliwa i pogodna. Bystra i cierpliwa. Posiada zdolność opanowania zmysłów.

Kobieta:
Skomplikowana w sprawach miłości. Drwi z zakochanych. Nie rozumie poświęceń wynikających z uczucia. Nie ma zbyt wielu przyjaciół. Są jednak tacy, którzy gotowi są jej bronić do upadłego.

Mężczyzna:
Lubi grać wielkiego pana, wydawać pieniądze i wypoczywać.
Nieodpowiednią parą dla Świni jest Wąż.

 

Comments are closed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
BAJKI I BAŚNIE JAPOŃSKIE

Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. M. Konopnickiej 26 Data wydarzenia: 08.01.2017 - 03.12.2017 „Baśnie i bajki japońskie”...

Zamknij