Wywiad z akupunkturzystką Olą Grochowską

Ludzie

Olu, jesteś naukowcem pracującym jako akupunkturzystka. Czy możesz nam pokrótce opowiedzieć, jak do tego doszło, że stałaś się akupunkturzystką?

– Oczywiście.

Studiując biotechnologię, a potem robiąc doktorat z biologii medycznej, byłam najbardziej zainteresowana genetyką i epigenetyką.

Fascynowało mnie znalezienie odpowiedzi na pytanie, Jak ta nasza maszyneria genetyczna przekłada się dalej na nasze życie.

Umożliwiło mi to zobaczenie skomplikowanej sieci zależności i wzajemnego oddziaływania między światem wewnątrz naszych komórek a światem zewnętrznym, a system klasycznej medycyny chińskiej umożliwia kompleksowe zrozumienie funkcjonowania człowieka w jego wnętrzu i w danym środowisku.

Tajniki klasycznej akupunktury zgłębiłam w szkole Acuart w Katowicach, prowadzonej przez lekarza medycyny zachodniej Bartosza Chmielnickiego, pod którego okiem zdałam też z wyróżnieniem egzamin praktyczny z diagnozy, planowania strategii terapii i nakłuwania.

Olu, gdzie przyjmujesz?

– Przyjmuję w gabinecie Medicorp na warszawskim Mokotowie przy ul.Komputerowej 9 (https://medicorp.waw.pl/akupunktura/).

na stronie tej możemy też przeczytać artykuł o akupunkturze Twojego autorstwa ( zakładka ‘akupunktura’ ) i o Oli w zakładce ‘nasi terapeuci’).

– Tak zgadza się.

Dziękuję Ci bardzo, Olu, za rozmowę.

– Ja również Ci bardzo, Agnieszko, dziękuję

Comments are closed.