O duchu Azji, drzemiącym w prowadzącej przestrzeń działań twórczych Szumi nam

Ludzie

O duchu Azji, drzemiącym w prowadzącej przestrzeń działań twórczych Szumi nam (www.szuminam.pl), Iwonie Skarzyńskiej

Na nasze przyjacielskie pogaduszki, które prowadzimy odkąd się znamy, czyli od 12 lat, przychodzi zawsze ubrana minimalistycznie i elegancko, przypominając mi swoim strojem znajome Japonki i Francuzki. Okazuje się, że za tym jej stylem stoi książka Dominique Loreau ‘Sztuka prostoty’.

Czasami spotykamy się w herbaciarni i wtedy zamawiamy imbryczek senchy lub herbaty jaśminowej.
Iwona wspomina czasem wtedy zachwyt, jaki towarzyszył japońskim herbacianym ceremoniom, w których nieraz brała udział, kiedy jeszcze mieszkała w Warszawie.

Kilka lat temu Iwona spełniła jedno ze swoich marzeń i odwiedziła Tajlandię, której codzienne, pełne sztuki, życie, pięknie sfotografowała.
Na pytanie, co oprócz zdjęć do dziś przypomina jej tamtą wyprawę, Iwona wskazuje na pięknie pachnące naturalne kadzidło, które towarzyszy nam w trakcie tej rozmowy w wysmakowanym toruńskim mieszkaniu Iwony.

Na moje pytanie jak jeszcze pielęgnuje w sobie ducha Azji Iwona wskazuje rozłożone w domu albumy o sztuce Japonii i książkę o japońskich słodyczach, płynnie więc przechodzimy do spraw kulinarnych.

Zresztą znowu nie trzeba dużo mówić, na półce w kuchni, tuż koło sosu sojowego kikkoman, stoi paczka makaronu ramen…
Wspominamy obejrzane filmy z kategorii kulinarno-obyczajowej jak ‘Juzo śni o sushi’ i ‘Ramen girl’.

Dostrzegam jeszcze jeden element sztuki Azji w domu Iwony, tym razem rodem z Indii – to pięknie ułożona przez Iwonę roślinna mandala…
XMA Header Image

Szumi Nam – Kreatywne z pożytecznym – warsztaty i atrakcje na imprezy firmowe i plenerowe szuminam.pl

  

Comments are closed.